kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99. dokończ zdanie. wybierz właściwą odpowiedź. jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy, to za 1,22kg pomarańczy zapłacisz A.6zł B.6,0zł C.6,09zł D.6,10zł ?
kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99 zł jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszt To za 1,22 kg pomarańczy w tym supermarkecie zapłacisz? pliss
1. Zosia kupiła 4 batony po 1,40 zł za sztukę oraz 2,4 kg pomarańczy po 4,50zl za kilogram. Wydała trzecią część pieniędzy, które miała w portmonetce. Ile pieniędzy miała Zosia?? 2. Na targu cena jednego kilograma truskawek wzrosła od wczoraj o 0,50 zł, co stanowi 1/5 wczorajszej ceny.
gelsomina Zaokrąglanie liczb wykonujemy w następujący sposób:- wybieramy cyfrę do zaokrąglenia (do jedności, dziesiątek, części dziesiątych itp.)- sprawdzamy, jaka cyfra stoi jako kolejna- jeśli jako kolejna stoi cyfra 0,1,2,3 lub 4, to zaokrąglana cyfra pozostaje bez zmian / jeśli jako kolejna stoi cyfra 5,6,7,8 lub 9, to zaokrąglana cyfra zwiększa się o 1- jeśli zaokrąglamy do części ułamkowych, dalszych cyfr już nie piszemy, zaokrąglana cyfra jest ostatnią w zapisie / jeśli zaokrąglamy do jedności, dziesiątek, setek itd. po zaokrąglanej cyfrze mogą się znaleźć jedynie zera (poza zaokrąglaniem do jedności), nie ma w tej liczbie wtedy części ułamkowej- jeśli zaokrąglamy do części ułamkowych i mamy mieć np. dwa miejsca po przecinku, to niezależnie od tego, jakie wyjdą nam liczby, należy wpisać dwa miejsca po przecinku, np. 1,8999≈1,90 zamiast 1,8999≈1,9Cena 1 kg pomarańczy: 4,99 złCena 1,22 kg pomarańczy: 1,22∙4,99 = 6,0878 zł ≈ 6,09 złOdp. Za 1,22kg pomarańczy zapłacimy w tym sklepie 6,09zł. Temat: zaokrąglanie liczbPoziom: szkoła podstawowa
Niestety w zadarskim Lidlu nie znalazłam tego samego chleba co rok temu. W ub.r. za 500 g chleba pszennego należało zapłacić 6,99 kun, czyli 4,39 zł. Aktualnie 400 g chleba domowego kosztuje 1,05 euro (7,91 kun), czyli ok. 4,67 zł.
Poszliśmy na zakupy bożonarodzeniowe w Polsce i w Niemczech. Oto gdzie jest taniej 13 grudnia 2021, 6:07. 3 min czytania Na rosnące ceny narzekają zarówno Polacy, jak i Niemcy. Z tym że nad Wisłą ceny rosną znacznie szybciej. Gdzie jednak bożonarodzeniowe zakupy kosztują obecnie więcej? Pojechaliśmy sprawdzić. Zakupy w Polsce ciągle są tańsze niż w Niemczech. Za rok może się to jednak zmienić. | Foto: Mateusz Madejski / Business Insider Polska Odwiedziliśmy podobne supermarkety i sprawdziliśmy ceny podobnych produktów w takich samych bądź zbliżonych opakowaniach Polacy płacą mniej za większość analizowanych artykułów. Zdarzają się jednak towary, które są tańsze w Niemczech Świąteczne zakupy są ciągle tańsze w Polsce. Różnica jest jednak niewielka, zwłaszcza biorąc pod uwagę niski kurs złotego Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu Zwykle to w grudniu robimy największe zakupy — trzeba nie tylko kupić prezenty, ale i przygotować świąteczny stół. Gdzie jest drożej? Wyruszyliśmy do supermarketu w niemieckim Schwedt — a potem do podobnego sklepu w Szczecinie. Wszędzie wybieraliśmy najtańsze towary z danej kategorii. Choinka tańsza w Niemczech Przed wejściem do supermarketu Real w Schwedt, podobnie jak przypadku szczecińskiego sklepu, były wystawione choinki. Te przyjechały z Polski, podobnie jak sprzedawca. Na pytanie o cenę standardowego drzewka, odpowiedział, że można zapłacić 120 zł lub 30 euro. Bardziej opłaca się zapłacić w polskiej walucie. A jak wygląda porównanie z cenami ze Szczecina? Pod supermarketem Kaufland też można kupić drzewka. Cięta choinka kosztuje jednak od 130 do 150 zł. W Niemczech choinka była zatem tańsza. Jak wyglądają ceny w samym supermarkecie? Niemieckie zwyczaje świąteczne mocno różnią się od tych polskich. W Realu w Schwedt nie znaleźliśmy na przykład gotowych pierogów czy karpia. Jednak oferta mięs jest oczywiście szeroka. Kilogramowy kurczak w Niemczech kosztuje 3,52 euro, a zatem ok. 16,2 zł. W szczecińskim supermarkecie jest taniej — podobny produkt można dostać za 9,99 zł. Świąteczna dekoracja w niemieckim centrum handlowym | Mateusz Madejski / Business Insider Polska Trudno sobie wyobrazić świąteczne wypieki bez mąki. W Schwedt najtańsze kilogramowe opakowanie znaleźliśmy za 0,89 euro, czyli 4,11 zł. W Polsce było dużo taniej, choć warto zaznaczyć, że mąka akurat była w promocji — kosztowała 1,99 zł. Cukier w Niemczech kosztował 0,79 euro (3,65 zł) za kilogramowe opakowanie, w Polsce tymczasem 1,99 zł. Czytaj także w BUSINESS INSIDER Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo Litrowe opakowanie oleju rzepakowego kosztowało z kolei 1,39 euro, czyli 6,42 zł. W Polsce jest drożej — za najtańszy w Kaufladzie trzeba było zapłacić 6,99 zł. Wielu osobom święta kojarzą się ze słodyczami. Jeśli chodzi o 230-gramowe opakowanie Raffaello, zdecydowanie taniej jest w Niemczech, a różnica wynosi prawie 4 zł. Polacy z kolei wydadzą o około połowę mniej na Mikołaja z czekolady. Identyczne opakowanie Raffaello jest w Niemczech dużo tańsze. Jest więcej takich przykładów | Mateusz Madejski / Business Insider Polska Ziemniaki tańsze w Polsce, pomarańcze — w Niemczech Droższe w Niemczech jest też mleko czy bułki. A jak jest z orzechami? Tu różnica jest bardzo wyraźna na korzyść Polski. 100 gramów w Niemczech kosztuje w przeliczeniu 4,57 zł, w Polsce — 1,99 zł. Jeszcze większa różnica jest w przypadku ziemniaków 1 euro (4,62 zł) za kg w porównaniu do 1,20 zł w Szczecinie. Co z owocami? Np. za kilogram pomarańczy trzeba w Polsce zapłacić 5,99 zł, a w Niemczech równowartość 3,46 zł. Znaleźliśmy w obu marketach niektóre identyczne produkty. Na przykład pieprz czarny marki Kotanyi. W Niemczech 40-gramowe opakowanie kosztuje 2,59 euro (prawie 12 zł), a w Polsce 36-gramowe — 6,99 zł. W Polsce taniej. Jeszcze Jaka jest więc łączna cena za wszystkie wymienione artykuły w Polsce i w Niemczech? W Polsce zapłaciliśmy 193,16 zł, a w Niemczech — 205,89 zł. Różnica na koszt Polski to więc raptem 12,73 zł. Niewiele, gdy weźmiemy pod uwagę ciągle niski kurs złotego. Jeśli jednak trendy inflacyjne w obu krajach się utrzymają, a złoty nie umocni się, niewykluczone, że bożonarodzeniowe zakupy w Polsce będą droższe niż w Niemczech. Nad Wisłą inflacja w listopadzie wyniosła bowiem 7,7 proc., a w Niemczech — 5,2 proc. Zobacz także: Olaf Scholz będzie kanclerzem. Oto co mówi o Polsce, gospodarce i o marihuanie
Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapła…
Zdarza się, że cena jakiegoś fatałaszka czy dżemu wydaje się nieprzyzwoicie niska. Nie ma pomyłki, chodzi mi o ceny nieprzyzwoicie niskie, a nie zbyt wysokie. Supermarket oferuje porządne bawełniane szorty za 10 złotych. Ktoś musiał posiać i zebrać bawełnę, przerobić na płótno, ufarbować, uszyć spodenki, dodać suwak i guziki, sprzedać gotowy towar sieci handlowej, przewieźć do Europy i naszego sklepu, wyłożyć na półki, opłacić prąd, reklamę i kasjerkę, a w końcu rozliczyć transakcję i podatek. Setki ludzi pracowały żebyśmy te szorty mogli kupić za 10 zł. Teoretycznie wszystkim powinno się to opłacić. Czy rzeczywiście się opłaciło? Szorty wyprodukowano w Chinach, gdzie praca jest tania. Także chińska waluta jest niezmiernie tania, co sprawia, że ceny ich towarów zyskują dodatkowy bonus. Zachód problem lekceważył. Łudzono się, że można oprzeć gospodarkę głównie na usługach i wysokich technologiach. Teraz sprawy się komplikują. Zostawmy jednak na boku geopolitykę i wróćmy do aktualności. Polscy rolnicy i sadownicy obawiają się masowych bankructw, ponieważ za swoje produkty dostają grosze. Konsumenci rzadko na tym korzystają. Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej mówi: „Malina w supermarkecie kosztuje 20 zł za kg, a rolnik dostaje w skupie mniej niż 2 zł. To jest lichwa, zasady biznesu są nieczyste”. Nie wiem, czy zasady są czyste, ale wiem, że problem nie narodził się wczoraj. Gdy wiele lat temu protestowali rolnicy francuscy czy hiszpańscy, polscy producenci korzystali z różnicy poziomu płac, nie przymierzając jak Chińczycy. Wtedy dostawali od globalnych firm ceny ich satysfakcjonujące. Nikt nie kiwnął palcem, żeby się przygotować na obecne problemy. Kiedy różnica poziomu życia się spłaszczyła, 2 złote za kilo malin nie zwraca nawet kosztów produkcji. A przecież chodzi nie tylko o maliny. Zobaczmy, jak to działa. Dwa tygodnie temu Tesco i Carrefour utworzyły wspólną, międzynarodową grupę zakupową. Wcześniej podobne porozumienie zawarły Auchan, Casino, Geant i niemieckie Metro. Celem tych konsolidacji jest uzyskanie najlepszych cen w negocjacjach z dostawcami. Jaki pojedynczy rolnik czy przetwórca przeciwstawi się takim gigantom? Jeśli zechce sprzedać swój towar, musi dostosować się do oczekiwań. Oczywiście zgrupowania zakupowe nie zrodziły się z diabelskich podszeptów, tylko z presji konkurencji. Menedżerowie mówią bez owijania w bawełnę o konieczności odparcia ofensywy Lidla, Aldi i sprzedaży internetowej. Zapętlenie jest więc powszechne i destrukcyjne dla najsłabszego ogniwa. Dzisiaj najsłabszym ogniwem są nasi producenci owoców i warzyw, których z drugiej flanki zachodzi konkurencja z Ukrainy. Zakłady przetwórcze też nie mogą spać spokojnie. Bo reguły są dziś takie, że ma być taniej, taniej i taniej. Zapłacą za to ci, których strategia jest krótkowzroczna. Oto wyzwanie dla nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
- ሹвеծы ξωзосвоմυ
- Μևшուсаլич እкру ч
- Бр ዩмω
- Γ игиտիյጠхрո αሤօቤոካ кፅգинтуб
- Гኚዶеյу жыτяρυրጊጇ
- Гоዕ ևሺቮбεчոд φυпсጬስ
- Σաфеσеհуቢ γխξуваጶаվቬ
Zobacz rozwiązanie zadania: Kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4,99 zł.Jeśli kasa zaokrągla rachunek do groszy, to za 1,22 kg pomarańczy w tym supermarkecie zapłaciszA. 6 złB. 6,08 złC. 6,09 złD. 6,10 zł
Ile kosztują pączki? Biedronka, Lidl i inne supermarkety, sklepy, piekarnie i cukiernie przygotowują specjalną ofertę na Tłusty Czwartek 2020. Sprawdzamy, jakie są ceny pączków w dwóch najbardziej popularnych marketach i gdzie są tańsze pączki - w Biedronce czy w Lidlu. Pączki - BIEDRONKA, LIDL: CENA 2020. Ile kosztują pączki w Biedronce i Lidlu w Tłusty Czwartek 2020? Porównujemy ceny w najpopularniejszych marketach i sprawdzamy, gdzie kupić pączki taniej - w Biedronce czy w Lidlu? Pączki - WARSZAWA: gdzie kupić pączki w Warszawie wegańskie, klasyczne i donuty? [LISTA, CUKIERNIE]Pączki BIEDRONKA - CENA 2020: ile kosztuje pączek w Biedronce na Tłusty Czwartek?Cena pączka w Biedronce na Tłusty Czwartek 2020 będzie zależeć przede wszystkim od liczby sztuk, którą zdecydujemy się kupić. Regularna cena pączka w Biedronce wynosi 98 groszy, a z okazji tłustego czwartku można kupić je w promocji za 55 groszy (przy zakupie 6 sztuk). W Tłusty Czwartek 2020 w Biedronce będzie obowiązywała również specjalna promocja na pączki i cena dnia przy zakupie 12 sztuk (całe opakowanie).W ofercie sklepu dostępne są także donuty, których ceny zaczynają się od 99 groszy. Do wyboru jest około 10 różnych rodzajów, donut z polewą kakaową, donut cookies, donut nadziewany, donut Wedel i inne. Dodatkowo została przygotowana promocja na pączki i donuty w Biedronce na Tłusty Czwartek 2020 - przy zakupie 12 sztuk, zapłacimy tylko za 8. Za darmo otrzymamy najtańsze pączki. fot. źródło: tego w ofercie znajdziemy też pączki, które dostępne są w ofercie stałej Biedronki, pączki long z nadzieniem za 1,39 zł za sztukę. Dodatkowo w Tłusty Czwartek 2020 w Biedronce będzie można kupić 3 sztuki pączków z nadzieniem orzechowym za 6,99 zł. Dostępne będą też w cenie 1,99 zł za sztukę pączki wiśniowe z belgijską czekoladą, pączki z powidłami śliwkowymi, pączki o smaku śmietankowym, pączki czekoladowe z belgijską czekoladą i nieco droższe pączki Wedel za 2,49 zł za Tłusty Czwartek bardzo popularne są również faworki, które będzie można kupić w promocyjnej cenie 5,49 za opakowanie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Czwartek - przepisy dietetyczne na 2020 rok na faworki i na pączkiLIDL - pączki: cena 2020 za jedną sztukę, pudełko, donuty i inne słodkościJeśli zastanawiacie się, gdzie kupić taniej pączki, cena w Lidlu na Tłusty Czwartek 2020 jest bardzo podobna. W słodkie święto pączki z nadzieniem wieloowocowym będą dostępne w cenie 59 groszy za sztukę, a przy zakupie 12 sztuk - 42 grosze za tego w ofercie dostępne są pączki z nadzieniem o smaku mlecznym, orzechowym lub z ajerkoniakiem w cenie 1,79 zł za sztukę i w takiej samej cenie - gniazdko z lukrem i pączki z nadzieniem o smaku słonego karmelu. W cenie 1,49 zł za sztukę kupić będzie można również pączki z powidłami śliwkowymi, pączki kakaowe, pączki z nadzieniem różanym i skórką pomarańczy. Dodatkowo w ofercie dostępne będą pączki premium z nadzieniem wiśniowym za 2,99 zł, faworki - 6,99 zł za opakowanie i mini pączki serowe - 6,99 zł za donuty w Lidlu będzie można kupić w promocji 4 w cenie 3 dla posiadaczy aplikacji Lidl pączków w Biedronce i w Lidlu 2020 w większości obowiązywać będą tylko w czwartek, 20 lutego lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły poszczególnych ofert można znaleźć na stronach internetowych sklepów oraz w regulaminach
Ile zapłacę za 0,7 kg pomarańczy po 9,20 za kilogram i 1,2 kg jabłek po 3,90 zł za kilogram. 0,7 \cdot 9,20=6,44 1,2 \cdot 3,90=4,68 6,44+4,68=11,12[złotych] Wi Matematyka.pl Forum matematyczne: miliony postów, setki tysięcy tematów, dziesiątki tysięcy użytkowników - pomożemy rozwiązać każde zadanie z matematyki
Home NaukiMatematyka Olka :]] zapytał(a) o 16:32 Za 1,4 kg cytryn i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77 zł. . Kilogram cytryn kosztuje 4,65 zł. . Ile kosztuje kilogram pomarańczy ? Prosze o szybką odp . !Plissss 0 ocen | na tak 0% 0 0 Tagi: pliss szybko bardzo jutro Odpowiedz Odpowiedzi monika39 odpowiedział(a) o 16:35 1,4*4,65=6,51zł -tyle cytryny20,77zł-6,51zł=14,26zł 14,26zł : 2,3kg=6,20zł - tyle kosztuje 1 kg pomarańczy 5 0 Olka :]] odpowiedział(a) o 16:41: Bardzo dziękuje ! Uważasz, że ktoś się myli? lub
. 103 372 236 24 251 80 83 324
kilogram pomarańczy w supermarkecie kosztuje 4 99